Kategoria Superiore

Ahmataj: Me kaq shumë mungesa, nuk mund të bënim më tepër!

Humbja 4-0 ndaj Partizani ka sjellë zhgënjim në kampin e Skënderbeut. Trajneri Julian Ahmataj, në prononcimin e dhënë për Supersport, analizon disfatën e thellë, teksa zbulon edhe futbollin që po tenton të luajë tek ekipi korçar, që ka shumë lojtarë të rinj në moshë në përbërje.

“Shumë mungesa dhe shumë ndryshime në formacion. Ekuilibrat u prishën nga dy goditje standardë që u realizuan në perfeksion nga kundërshtari. Morali bie pas kësaj, sidomos në një skuadër të re.Kemi lojtarë të talentuar, por u duhet kohë për të ardhur në ritmin e ndeshjeve. Mundohemi t’i japim lojtarëve pozicionet e duhura dhe që të shprehen në fushën e lojës”.

“Gjërat psikologjike ndikojnë te lojtarët e rinj, por është eksperiencë për t’u marrë. Gjithmonë tentojmë të luajmë futboll dhe të sulmojmë, nuk duam të qëndrojmë vetëm në mbrojtje. Sot ishte një moment jo, mungesat ndikuan, shpresoj t’i rikuperojmë sa më shpejt, pasi ata na japin shumë forcë për vazhdimësinë“, deklaron Ahmataj.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency