Kategoria Superiore

Ahmataj: Më kënaq angazhimi, jo barazimi me Flamurtarin

Pika ndaj Flamurtarit nuk e kënaq trajnerin e Luftëtarit, Julian Ahmataj. Në lidhjen me “Gol pas Goli” ai u shpreh:

I kënaqur me barazimin?

Nuk jam i kënaqur, doja fitoren. Për atë që dhanë djemtë në fushë jam shumë i kënaqur. Patëm rastet tona më shumë se kundërshtari, por nuk shënuan.

Keni një ide më të qartë për këtë skuadër?

Po, tani e kam një ide. Kemi një ekip shumë të mirë, djem shumë të mirë, por duhet të stërvitemi më shumë. Nuk kemi luks të luajmë bukur, duhet të marrim pikët.

Pse nuk ishte Fili dhe Aleksi pas Dungës?

Flamurtari ka një skuadër shumë të mirë dhe duhet të jesh i kujdesshëm. Nëse Aleksi do të shkonte lart, do të kishim probleme. Funksionoi sepse raste i patëm, tjetër gjë se nuk u shënua, kjo ndodh në futboll.

Pse Luftëtari nuk është më agresiv në shtëpi?

Në momente e para u munduam të ishim agresivë, por kundërshtari nuk na e dha këtë mundësi. Në këto momente në këtë fazë duhet ekuilibri taktik dhe më pas në bazë të mundësive që ke do të jesh agresiv, pasi mund të dështosh dhe bëhesh një skuadër shumë e lehtë. Skuadra i kaluar këto gabime kur pësoi 5 gola në shtëpi me Kastriotin.

Episodi i Aleksit në fundin e ndeshjes, nuk ishte penallti?

Nuk merrem me arbitrat, mund të ketë qenë, mundet dhe jo,  nuk e kam parë. Siç gabojnë lojtarët, gabojnë dhe arbitrat. Të gjithë gabojnë në futboll.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency