Kupa e Shqiperise

Ahmataj: Pësuam dy gola të shpejtë, ndaj humbëm ekuilibrat

Intervista e trajnerit të Luftëtarit, Julian Ahmataj, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas ndeshjes që gjirokastritët humbën 5-3 ndaj Tiranës, në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Shqipërisë.

Çfarë ndodhi në pjesën e dytë?
Ta fillosh pjesën e dytë me një penallti kundër dhe 5 minuta më vonë, të marrësh një gol në një superioritet të parrezikshëm, do të thotë që skuadra nuk ishte në ditë ne saj më të mirë. Në disavantazhin e të dy golave, kaluam në aventurë, sepse e tillë është specifika e Kupës, ku nuk kishim çfarë të humbnim. Megjithatë me kalimin e minutave, skuadra nuk arriti të futet në lojë, pasi ndikoi edhe gjendja fizike e futbollistëve, ndaj humbën ndeshjen duke pësuar shumë
gola. Pas golit të tretë të Tiranës, nuk mund të flasim më për vendosje taktike. Nuk di ç’të them, pasi nuk e kam parë ndonjëherë skuadrën në këtë situatë.

Keni një koment për 11-metërshin?
Nuk do të merrem asnjëherë me arbitrat. Kryesori e mendoi si 11-metërsh dhe ashtu veproi, ndaj nuk dua ta gjykoj, por thjesht ajo penallti ndikoi në ecurinë e lojës për ne.

Sa do të ndikojë këto gola të shumtë, në ecurinë e skuadrës?
Pas golit të tretë, ekuilibrat u prishën, pasi ne aktivizuam thuajse 5 sulmues në fushën e lojës. Megjithatë kjo nuk do të ndikojë në kampionat, pasi en e dimë që objektiv kemi mbijetesën.

A besonit te finalja, apo e mbivlerësuat Tiranën dhe kjo ndikoi në paraqitje?
Ne jemi përballur 23 herë të tjera me Tiranën dhe në të tre rastet jemi ndarë në barazim, ndërsa ko ishte fitorja e parë e bardhebluve. Sot ekuilibrat e ndeshjes i prishën episodet, njëri prej të cilëve ishte penalltia dhe më pas goli i tretë i Tiranës. Në vijim, ne i gjetëm golat, pasi forcuam sulmin, por humbëm ekuilibrat për të mbrojtur portën tonë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency