Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

“Ai krijon shumë entuziazëm”, Godin: Bielsa trajner i madh

Marcelo Bielsa është kandidati kryesor për stolin e Uruguait. Kapiteni i dy herë kampionëve të botës, Diego Godin shprehu mendimin e tij në lidhje me uljen e El Loco në pankinën e kombëtares latine.

Nuk mund ta them dot nëse dua Bielsën trajner të Uruguait, pasi kam respektin maksimal për të gjithë trajnerët që mund të drejtojnë Kombëtaren.

Do të flas më gjatë kur të zyrtarizohet trajneri i ri. Sigurisht që Bielsa është një trajner i fortë. Ai gjeneron entuziazëm te njerëzit dhe tifozët, sepse është një trajner i madh”, deklaroi mbrojtësi i njohur.

Lexo edhe:

67-vjeçari argjentinas ka një eksperiencë të madhe. Ai qëndron pushim prej 27 shkurtit të vitit 2022, datë kur u shkarkua nga Leeds United. Ai pritet të firmosë deri në vitin 2026 me Uruguain.

Objektivi është kualifikimi i kombëtares latine në Kupën e Botës 2026, që do të zhvillohet në SHBA, Kanada dhe Meksikë.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...