Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

“Air Albania” e lirë vetëm më 19 maj, finalja e Kupës së Greqisë mund të zhvillohet në Poloni

Finalja e Kupës së Greqisë do të zhvillohet në Poloni, konkretisht në stadiumin e Zaglebie Lubin. Sipas raportimeve të medieve polake finalja mes PAOK dhe AEK do të zhvillohet në Poloni.

Kjo ndeshje raportohet se do të luhet më 24 maj, datën e kërkuar nga Federata Greke e Futbollit.

Lexo edhe:

Komiteti i Emergjencës i Federatës Greke të Futbollit, gjatë mbledhjes së kësaj të marte vendosi të autorizojë presidentin Panagiotis Baltakos për t’u konsultuar me dy finalistët e Kupës së Greqisë për përcaktimin e vendit për ndeshjen.

Përzgjedhja përfundimtare do të ratifikohet në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të premten më 12 maj.

Në fillim Federata Greke i bëri kërkesë Federatës Shqiptare të Futbollit për ta zhvilluar finalen në “Air Albania”, megjithatë stadiumi kryesor në vendin tonë ishte i disponueshëm për të pritur këtë takim në datë 19 maj dhe jo më 24 siç kërkohej nga vendi fqinj.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...