Eredivisie

Ajaksi “leksion” PSV-së, rihapet gara në Eredivisie

Mjafton një vizitë në “Amsterdam Arena” për të kuptuar madhështinë e një klubi si Ajaxi, që mund të të ridimensionojë sezonin. Leksionin e kuptoi PSV Eindhoven, që pësoi një humbje turmpëruese në fushën e harkëtarëve, duke njollosur disi sezonin fantastik që kishte zhvilluar deri në këtë pikë të sezonit skuadra e Cocu. Miqtë nga Eindhoveni u mundën 3-0 nga Ajaxi, që dhuroi jo vetëm një 90-minutësh fantastic, por i bëri një nder të madh Eredivisies, duke frenuar PSV-në, që dukej se kishte marrë arratinë. Një klasike e vërtetë e futbollit holandez, që dhuroi shumë emocione në kranin e Supersport. Në të 61-ën, David Neres zhbllokoi ndeshjen dhe mjaftoi për ta bërë sfidën më të hapur. Ishte ylli i “harkëtarëve”, Lasse Schoene që 3 minuta më vonë penalizoi sërish PSV Eindhovenin, ndërsa Donny van de Beek vendosi “qershinë mbi torte” me golin e tretë, duke kurorëzuar në mënyrën më të mirë një pasdite perfekte për të besuarit e Marcel Keizer. Kjo fitore rikthen në garën e titullit “harkëtarët”, që ngjiten në vendin e tretë të klasifikimit me 7 pikë më pak se PSV. Në takimin tjetër të Eredivisie Roda – Groningen përfundoi në barazim 2-2, ndërsa dy sfida të tjera Sparta e Roterdamit – Vitesse dhe Utrecht – Feyenoord u shtynë për shkak të motit të keq.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency