Eredivisie

Ajax bie ndaj Vitesses, minimizon shanset për titull

Ajax merr një humbje të rëndë në transfertën e Vitesse, duke u mposhtur me rezultatin 3-2. Një disfatë që peshon shumë, sepse tashmë distanca me PSV Eindhoven shkon në 10 pikë.

Në minutën e 16′ vendasit kalojnë në avantazh me Foor dhe tentativat e miqve për të reaguar nuk mjaftuan. Në pjesën e dytë, porta Ajaxit tronditet sërish në minutën e 57′, këtë herë autori i golit është Linsen.

Casierra rihap takimin dhe njëkohësisht ringjall shpresat për harkëtarët, por nuk zgjat shumë festa, sepse në minutën e 71-të Linsen shënon golin e 3-të për të tijtë dhe të dytin personal.

De Jong ndal topin në fundin e rrjetës në minutën e 85-të, por nuk mjafton sepse Vitesse ruan avantazhin dhe siguron 3 pikë, ndërsa për skuadrën e Erik Ten Hag shanset për titull pakësohen tashmë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency