Eredivisie

Ajax-Feyenoord, “Der Klassikier” ndez futbollin holandez

Ndeshja më legjendare e futbollit holandez është ajo mes Ajaxit dhe Feyenoordit. “De Klassikier” do të zhvillohet në “Johan Cruyff Arena” në orën 14:30 dhe si gjithmonë spektakli është i garantuar. Aktualisht Ajaxi mban vendin e dytë në kampionat, ndërkohë skuadra nga Roterdami gjendet një vend më poshtë, me 2 pikë më pak.

Pavarësisht se PSV po zhvillon një kampionat veçmas nga të tjerët, kjo sfidë do të jetë e rëndësishme edhe për ecurinë e këtyre ekipeve në Eredivisie. Të dyja skuadrat vijnë nga fitore të pastra nga fundjava që shkoi, ku ekipi i Ten Hag mposhti 0-4 Heerenveen, ndërkohë Feyenoordi mundi 3-0 në shtëpi Zwollen.

Një sfidë jo vetëm mes 2 prej klubeve më të rëndësishme holandeze, por dhe mes dy sulmuesve më të mirë që ka prodhuar ky vend vitet e fundit. Klaas-Jan Huntelaar dhe Robin Van Persie do të kërkojnë të jenë vendimtarë në ndeshjen më të rëndësishme të Eredivisie. Nuk është nja klasike dosido, por e 190-a në histori mes këtyre dy klubeve. Ajaxi numëron 84 fitore e Feynoordi 58.
Ajaxi kundër Feyenoordit, Huntelaar kundër Van Persie, Den Tag kundër Van Bronckhorst. As më pak e as më shumë, por në “Johan Cruyff Arena”. Një derby që nuk duhet humbur, pasi loja spektakolare dhe sulmuese e holandezëve nuk di të zhgënjejë kurrë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency