Eredivisie

Ajax fiton edhe me 10 lojtarë ndaj Vitesses, në krye me pikë të plota

Ajax merr fitoren e tretë radhazi në kampionatin holandez, pasi mposhti me rezultatin 2-1 Vitesse Arnhem në “Johan Cruijf Aena” dhe i bashkohet Herenveenit në krye të renditjes me 9 pikë të plota.

Skuadra nga Amsterdami e nisi mjaft mirë ndeshjen dhe kaloi në avantazh në minutën e 21-të me golin e shënuar nga Promes, por gjërat u komplikuan në fundin e pjesës së parë, pasi Alvarez u ndëshkua me karton të kuq për një shkelje të qëllimtë të kundërshtarit.

Vitesse gjeti golin e barazimit në minutën e 56-të me anë të Bazoer, ndërsa në minutën e 60’ në fushë zbriti edhe sulmuesi i Kombëtares Shqiptare Armando Broja, i cili mori pjesë në mënyrë aktive në lojë, por nuk arriti të lërë gjurmë.

Megjithatë në momentin më të mirë të miqve, ishte sërish Ajaxi që zbriti me shpejtësi në kundërsulm dhe arriti të shënojë golin e dytë me anë të Antony, duke mbrojtur më pas avantazhin dhe marrë një tjetër fitore me vlera.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency