Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Ajax harron të fitojë, Twente merr pikë në “Johan Cruijff Arena”

Pesë javë pa fitore në Eredivisie, Ajax harron të fitojë dhe ndan pikët me Twente

Ajax harron të fitojë, me “harkëtarët” që nuk shkuan më shumë se barazimi 0-0 ndaj Twente.

Në “Johan Cruijff” Arena, në sfidën e vlefshme për javën e 16-të, vendasit luajtën me një lojtarë më pak nga minuta e 35-të, pasi Rensch u ndëshkua me kartonin e kuq

Twente provoi në maksimum të shfrytëzonte superioritetin numerik, por nuk ia doli, ndërsa Ajax krijoi shumë pak për të marrë maksimumin.

Portieri i vendasve, Rulli, i cili debutoi në Eredivisie ishte protagonist me pritjet e tij, ndërkohë që Ajax regjistron kështu ndeshjen e pestë radhazi pa fitore në kampionat duke humbur terren me vendin e parë.

“Harkëtarët” qëndrojnë momentalisht në vendin e tretë, tani me 32 pikë, ndërsa në krahun tjetër, Twente renditet në vendin e pestë me një pikë më pak.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...