Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Ajax pranë firmës me mesfushorin e Juves, Ten Haag pranon negociatat

I transferuar te Juventusi me parametra zero dhe i huazuar më pas te Sampdoria, Mohamed Ihattaren u largua në mënyrë të çuditshme drejt Holandës, pasi nuk ndihej mirë në Itali.

Rasti i tij bëri bujë, pasi futbollisti u largua pa lejen e klubeve dhe shkaktoi jo pak debat edhe me menaxherin Mino Raiola, megjithatë duket se tashmë te Juventusi janë dorëzuar dhe janë gati t’i prishin kontratën.

Ndërkohë për shërbimet e Ihattaren është vënë në lëvizje klubi i Ajaxit, që është shumë pranë firmës me të, ndonëse trajneri i “harkëtarëve”, Eric Ten Haag refuzoi të komentojë ecurinë e negociatave mes palëve.

“Ihattaren është futbollist shumë i mirë, por në kohë merkatoje dalin shumë emra dhe unë nuk kam ndërmend të komentoj asnjë që nuk është bërë plotësisht pjesë e Ajaxit. Nëse Mohamed do të firmosë me ne, atëherë mund të flasim për të sa të doni”, deklaroi Teh Haag, duke nënkuptuar se mes palëve kanë nisur negociatat tashmë.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...