Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ajax siguron një talent nga Porto, paguan klauzolën e djalit të trajnerit

Ajax ka siguruar shërbimet e një talenti portugez. Record shkruan se kampionët e Holandës kanë vendosur të blejnë kartonin e Francisco Conceiçaos, mesfushorit të djathtë të Portos.

19-vjeçari është djali i Sergio Conceiçaos, trajnerit të ekipit të njohur portugez. Drejtuesit e Ajax kanë paguar klauzolën prej 5 milionë eurosh, me lojtarin që do të firmosë një kontratë të gjatë “Harkëtarët”.

Francisco, i cili është pjesë e Portugalisë U21, fitoi titullin kampion dhe Kupën e Portugalisë në sezonin e fundit me Porton. Babai i tij është përballur me kritika herë pas herë për aktivizimin e të birit.

Në kushte të tilla, Conceiçao Jr ka zgjedhur të largohet për të vazhduar karrierën te Ajax, klub që punon prej dekadash në mënyrë fantastike me lojtarët e rinj.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...