Eredivisie

Ajaxi barazon në shtesë, PSV “qan” pikët e humbura në “Philips Stadion”

Ajaxi i Amsterdamit barazoi “in extremis” 1-1 në fushën e PSV Eindhovenit dhe ruan diferencën prej gjashtë pikësh me rivalin direkt, që është dhe kërcënimi më serioz për titullin kampion në Eredivisie. “Harkëtarët” ishin shumë pranë humbjes në “Philips Stadion”, pasi vendësit po udhëhiqnin 1-0 deri në kohën shtesë me gol te Zahavit (39′), kur Tadic shndërroi në gol një 11-metërsh.

Dy pikë të humbura nga PSV Eindhoveni, që tashmë do ta ketë shumë më të vështirë për të rikuperuar diferencën me Ajaxin, kur kanë mbetur edhe 13 javë nga fundi.

Në dy takimet e tjera Sparta e Roterdamit u mposht 0-2 nga Willem II, ndërsa Groningeni fitoi minimalisht me Sittard.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency