Eredivisie

Ajaxi dhe Feyenoordi nuk njohin blof

 

E dielë e sukseshme për Ajaxin dhe Feyenoordin në Eredivisie dhe pse “harkëtarët” vuajtën jo pak për të marrë 3 pikët në transfertën e Groningenit, ndërsa roterdamasit fituan pa shumë probleme derbin e qytetit me Excelsiorin. Në Groningen vendasit ishin me krahë në pjesën eparë, me van Weert që u dha epërsinë të tijve në minutën e 17-të, ndërkohë që në të 25-ën Mahi pati mundësinë për të dyfishuar rezultatin nga pika e bardhë, por gaboi. Kjo i dha besim Ajaxit, që në pjesën e dytë përmbysi shifrat. Kluivert barazoi rezultatin në të minutën e 64-t, ndërsa Huntelar 1 minutë para fundit të ndeshjes i dha fitoren Ajaxit, që ruan vendin e dytë në renditje me një +5 nga A.Z Alkmar.

Feyenoordi në krahun tjetër e pati gjithçka të thjeshtë në derbin e Roterdamit ndaj Excelsiorit, duke zgjidhur ndeshjen që në pjesën e parë. Në të 3-ën Boetius realizoi me një goditje të bukur në hyrje të zonës, ndërsa Tornstra dyfishoi shifrat në të 27-ën. Në minutën e 42-të Vilhena shënoi dhe golin e 3-0, duke mbyllur praktikisht ndeshjen. Në pjesën e dytë Berghuis shënoi golin e 4-0 ndërsa më pas  De Wijs gabimisht dërgoi topin në rrjetën e tij, duke i vulosur rezultatin përfundimtar në 5-0 për Feyenoordin.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency