Eredivisie

Ajaxi fiton me goleadë dhe kap përkohësisht kreun

Fitore e lehtë për Ajaxin e Amsterdamit në javën e 5-të të Eredivisies. Kampionët në fuqi të Holandës triumfuan me rezultatin e thellë 1-4 në transfertën ndaj Sparta Roterdam dhe u ngjitën përkohësisht në krye të Eredivisies me 10 pikë të grumbulluara por mbi të gjitha me një ndeshje më pak. Ajaxi zgjidhi gjithçka që në pjesën e parë me golat e Promes dhe Ziyech ndërkohë që në fraksionin e dytë realizuan Tadic me penallti dhe sërish marokeni Ziyech. Golin e nderit për Spartën e realizoi turku Dervisoglu. Më herët fitoi edhe Twente që me mesfushorin e kombëtares Shpresa Lindon Selahi si titullar mposhti 3-1 Utrecht dhe mori fitoren e dytë në 5 takime në të cilat nuk njeh humbje por numëron edhe 3 barazime.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency