Eredivisie

Ajaxi i papërmbajtshëm, “luan tenis” me Exelsiorin

Ajax nuk di ndalet në Eredivisie, vjen e katërta fitore rresht për “harkëtarët”, teksa viktima e tyre e radhës ishte Exelsiori, që u mposht me shifrat tenistike 6-2. Me këtë sukses ekipi i Erik Ten Hag shkëputet përkohësisht me 3 pikë nga PSV Eindhoveni i vendit të dytë.

Festivali i golave nisi shumë shpejt për vendasit, pas vetëm 10 minutash lojë Huntelaar kalon përpara Ajaxin. I pafuqishëm për të reaguar Exelsiori, që pëson dhe golin e dytë në të 37-ë, këtë herë protagonist ishte Tadic, ndërsa pesë minuta nga fundi i kohës së rregullt të pjesës së parë sërish Huntelaar kujdeset për festën e vendasve. El Hamdaoui ndërkohë në të 42-ën shënoi golin e parë, por që nuk do të ishte i vetmi për miqtë.

Në pjesën e dytë nuk kishte shumë histori. Ajaxi ishte i papërmbajtshëm, Tadic nga pika e bardhë e penalltisë shënoi golin e katërt për skuadrën e tij në të 60-ën. Huntelaar njeriu i ndeshjes, shënoi golin e pestë për “harkëtarët” dhe të tretin personal. Festë pati edhe për Dolberg, ndërsa goli i Fortes thuajse në fundin e sfidës thjesht vlejti për statistikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency