Eredivisie

Ajaxi kalon edhe Vitessen, dy fitore larg titullit!

Ajaxi i Amsterdamit është vetëm 2 fitore larg titullit kampion në Holandë. Harkëtarët vazhduan serinë pozitive në Eredivisie pasi mposhtën 4-2 në shtëpi Vitessen, sfidë e vlefshme për raundin e 32-të të kampionatit. Kjo ishte fitorja e 6-të radhazi për skuadrën e Erik Ten Hag në kampionat. Serinë e golave e hapi marokeni Hakim Ziyech në minutat e fundit të pjesës së parë, ndërkohë që në fraksionin e dytë u relizuan plot 5 gola. Tadic me penallti dhe de Ligt në minutat 54 dhe 58 i çuan shifrat në 3-0. Për Vitessen shkurtoi shifrat Foor në të 66-ën, ndërkohë që Tadic me një tjetër 11-metërsh shënoi dhe të 4-in për Ajaxin ndërkohë që shifrat përfundimtare në 4-2 i vulosi me golin e tij Darfalou në të 82-ën. Me këtë fitore Ajaxi u ngjit në kuotën e 80 pikëve, 3 më shumë se PSV-ja që luan të enjten, me një goleavarazh +13 më të mirë se rivalët nga Eindhoveni, pasi në Eredivisie titulli këtë sezon mund të vendoset pikërisht nga goleavarazhi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency