Champions League

Ajaxi kualifikim mes drithërimash, jashtë Porto, Celtic dhe Dinamo Kiev

Ajaxi i Amsterdamit kualifikohet mes drithërimash në fazën play off të Champions League. Finalistët e edicionit të kaluar kishin barazuar 2-2 në fushën e PAOK-ut të Selanikut në ndeshjen e parë, ndërsa në sfidën e kthimit, në kryeqytetin holandez, fituan 3-2. Tadic realizoi 2 nga 3 penalltitë e akorduara për “harkëtarët”, ndërsa një tjetër gol të vendasve e realizoi Tagliafico. Për skuadrën greke hapi dhe mbylli serinë e golave të kësaj sfide Biseswer.

Eliminohet krejt papritur një emër i madh i futbollit europian, Porto, që u mund 2-3 në shtëpi nga skuadra ruse Krasnodar, edhe pse në sfidën e parë portugezët kishin fituar minimalisht në transfertë. Rregulli i golave në fushën kundërshtare i nxori jashtë kompeticionit “dragonjtë”.

Një tjetër surprizë erdhi nga skuadra rumune Cluj, që fitoi 3-4 në fushën e Celtic Glasgow dhe falë barazimit 1-1 në Rumani siguron play off-in.

LASK Linzi eliminoi Baselin me rezultat të përgjithshëm 5-2, ndërsa Dinamo e Kievit u eliminua nga Club Brugge (3-4). Bëjnë detyrën Dinamo e Zagrebit dhe Olympiakos respektivisht përballë Ferencsvarosit dhe Basaksehirit, ndërsa Qarabagu u eliminua nga skuadra qipriote APOEL Nicosia. Rosenborgu kaloi me rezultatin e përgjithshëm 6-2 Mariborin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency