Eredivisie

Ajaxi likuidon që në pjesën e parë Feyenoordin dhe shkëputet në krye

Ajaxi i Amsterdamit fiton thellë klasiken ndaj Feyenoord dhe shkëputet në krye të Eredivisies. Në Johan Cruijff Arena harkëtarët likujduan që në pjesën e parë me 4 gola skuadrën nga Roterdami për shifrat finale 4-0, pasi pjesa e dytë nuk prodhoi asnjë gol. Për t’i dhënë suksesin e 9-të në 11 javët e para të kampionatit Ajaxit menduan Ziyech, Tagliafico, Neres dhe Van de Beek të cilët relizuan 4 golat e ndeshjes që në pjesën e parë. Feyenoordi i Japp Stam që është në krizë rezultatesh dhe ri rrallëherë pozicionohet në vendin e 12-të të Eredivisies e kishte të pamundur të reagonte dhe nuk arriti të shënonte dot as golin e nderit. Ajaxi tashmë kryeson me 29 pikë, 6 më shumë se vendi i dytë që ndahet me pikë të barabarta 23 nga AZ Alkmaar, PSV dhe Vitesse. Harkëtarët përfituan jo vetëm nga humbja e papritur e Vitesses ndaj Den Haag të shtunën por edhe nga disfata e thellë e PSV Eindhoven ndaj AZ Alkmaar me rezultatin e thellë 0-4, këtë të dielë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency