Eredivisie

Ajaxi luan “tenis” me Den Haag, e mbyll vitin në krye

Ajaxi i Amsterdamit rikthehet te fitorja në Eredivisie dhe e mbyll vitin 2019-të i vetëm në krye të klasifikimit me 44 pikë, 3 më shumë se AZ Alkmaar. Harkëtarët luajtën tenis ndaj Ado Den Haag në Amsterdam duke fituar 6-1 në të cilën gjetën golat e parë me fanellën e Ajaxit edhe dy talentet Gravenberch dhe Traore në sfidat e tyre të para si titullarë në Eredivisie. Serinë e golave e hapi Ziyech ndërsa më pas shënuan edhe Van de Beek, Ekkelenkamp dhe Gravenberch për rezultatin 4-0 në fund të pjesës së parë. Pas pushimit shënoi edhe kapiteni Tadic ndërkohë sulmuesi nga Burkina Faso Traore i çoi shifrat në 6-0. Golin e nderit Den Haag e realizoi në minutën e 92-të me Goossens me penallti.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency