Eredivisie

Ajaxi mbyll çështjen e titullit, shkon +11 pikë nga PSV-ja

Ajaxi i Amsterdamit nuk ka rivalë në Eredivisie. “Harkëtarët” përfituan nga humbja 2-0 e PSV-së ndaj AZ Alkmaar, duke e çuar në 11 pikë diferencën më ndjekësit më të afërt. Skuadra e drejtuar nga ten Hag shkatërroi 5-0 Den Haagun e vendit të fundit e praktikisht titulli në Holandë duket se është “zaptuar” përfundimisht nga kryeqytetasit.

Pesë gola dhe pesë autorë të ndryshëm, duke nisur nga Rensch, Brobbey, Alvarez e Tadic në pjesë ne parë e Klassen në fraksionin e dytë. Ajaxi tashmë do t’i përqendrojë forcat në Europa League, ku e pret përplasje me Romën.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency