Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Ajaxi merr fitoren e pestë radhazi, -3 pikë me kreun

Ajaxi arriti që të fitonte me përmbysje në përballjen e javës së 23-të të Eredivise, teksa mundi në transfertë Vitesse.

Edhe pse vendasit shënuan të parët me Van Ginkel, kampionët në fuqi barazuan me Klaassen pak pasi ishte mbushur gjysmë ore lojë. Në pjesën e dytë, Ajax e rriti presionin dhe u shpërblye duke shënuar dhe golin e dytë.

Në të 56-ën Tadicc shërbeu për Alvarez, i cili i dha avantazhin për të parën herë në këtë ndeshje Ajax.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi, me Ajax që i vihet në ndjekje Feyenoord.

Lexo edhe:

Pas kësaj fitoreje, Ajax shkon në kuotën e 49 pikëve, duke u pozicionuar në vendin e dytë me 3 pikë më pak se kryesuesit, duke marrë fitoren e pestë radhazi në kampionat.

Vitesse mbetet në kuotën e 23 pikëve, duke u pozicionuar në pozita jo komode pranë zonës së rënies.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...