Eredivisie

Ajaxi mposht me vështirësi Twenten dhe mban gjallë shpresat për titull

Ajaxi i Amsterdamit mban ende gjallë shpresat për titull në Eredivisie. Harkëtarët mposhtën 2-1 Tëenten në javën e 23-të të kampionatit holandez duke e ngushtuar sërish në 7 pikë diferencën ndaj PSV-së kryesuese në renditje. Ajaxi kaloi pa u mbushur ende 3 minuta lojë në epërsi me një gol të bukur të djalit të legjendës Patrick Kluviert, Justin Kluviert i cili shënoi golin e 6-të në këtë sezon të Eredivisies dhe nga java në javë po konfirmohet si një talent i padiskutueshëm. Megjithatë miqtë nga Enschede të cilët kanë probleme ekonomike dhe rrezikojnë seriozisht rënien në këtë sezon e surprizuan Ajaxin në minutën e 66-të me golin Tighadouinit. Megjithatë baraspesha zgjati pak pasi danezi Lasse Schonne kthehu në gol një 11-metërsh në të 71-ën duke i dhënë fitoren skuadrës së trajnerit Ten Haag.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency