Eredivisie

Ajaxi në krizë, Alkmaari i shkakton humbjen e tretë radhazi

Ajaxi i Amsterdamit në krye rezultatesh. Duket e pabesueshme që gjigantët e futbollit holandez të pësojnë tri humbje radhazi, por ky është fakt i pakundërshtueshëm. Pikiata nisi fundjavën e kaluar, kur “harkëtarët” pësuan një humbje të papritur në “Amsterdam Arena” 0-2 ndaj Willem II, Vetëm pak ditë më vonë, ekipi i drejtuar nga Erik ten Hag, u eliminua nga Championsi pas disfatës shtëpiake 0-1 me Valencian, ndërsa këtë të diel erdhi humbja e tretë radhazi, përballë Alkmaarit në transfertë, me gol të Boadu.

Është pikërisht Alkmaari që kërcënon Ajaxin në garën për titullin në Eredivisie, pasi të dyja skuadrat bashkëkryesojnë me nga 41 pikë, me nga 13 fitore, 2 barazime dhe 2 humbje.

Sfida e fundit e mbrëmjes në Eredivisie mes Heracles dhe Utrechtit përfundoi me rezultatin 1-3.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency