Eredivisie

Ajaxi nuk ndalet, rihap garën për titull, -5 nga PSV

Në vetëm katër ditë Ajax rekuperon 5 pikë nga PSV-së kryesuese. Pas fitores në klasiken mes tyre, harkëtarët bënë detyrën dhe ndaj Excelsior në shtëpi duke triumfuar me rezultatin 3-1. Përballë roterdamasve ekipi i harkëtarëve nuk e pati aspak të thjeshtë pavarësisht se zhbllokoi i pari shifrat me golin e De Jong.

Execelsior megjithatë nuk u dorëzua dhe në minutën e 40-të Van Duinen realizoi golin e barazimit duke bërë që ekipet të shkojnë në barazpeshë në pushim.

Gjithsesi Ajax arriti të marrë fitoren në pjesën e dytë falë danezit Dolberg që u tregua i saktë nga pika e bardhë, përpara se Ziyech t’i vinte vulën takimit me golin e 3-1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency