Eredivisie

Ajaxi parakalon PSV-në, ndaj Juves shkon me moralin në “qiell”!

Juventusi duhet të ketë kujdes nga Ajaxi i Amsterdamit pasi harkëtarët vinë me besim të madh në sfidën e parë ndaj bardhezinjëve për çerekfinalet e Champions League. E gjitha kjo vjen si rrjedhojë e barazimit të PSV Eindhoven në sfidën e fundit të kampionatit ndaj Vitesses me shifrat 3-3. Në vetëm 2 javë kryeqytetasit arritën të rikuperonin 5 pikë ndaj skuadrës nga Eindhoven dhe tashmë harkëtarët shohin veten në krye të Eredivisies falë goleavarazhit më të mirë pasi kanë të njëjtën koutë pikësh me PSV-në. Atëherë kur dukej pothujase i dorëzuar në garën për titull sidomos pas humbjes ndaj AZ Alkmaar, Ajaxi në vetëm 2 javë kapi kreun e renditjes dhe ky mund të konsiderohet një sezon i jashtëzakonshëm për skuadrën e trajnerit Ten Haag që lufton në tre fronte. Vetëm penalltia e realizuar nga meksikani Hirving Lozano në shtesë shpëtoi PSV-në nga humbja në Arnhem me kampionët në fuqi të Holandës që tashmë duhet të shpresojnë të ndonjë hap fals i Ajaxit në 5 javët e fundit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency