Eredivisie

Ajaxi përmbys Willem II, Feyenoordi stërvitore me Rodan

Ajaxi i Amsterdamit fitoi me përmbysje 3-1 me Willem II në “Amsterdam Arena” vetëm pak orë para festës së Krishtlindjes. Pas një pjesë të parë “të thatë” ekulibrat në rezultat u prishën në minutën e 53-të, kur futbollisti i miqve, Sol, bëri të heshtnin tifozët e pranishëm në stadium. Gjithsesi, “harkëtarët” reaguan shumë shpejt me Justin Kluivert, që barazoi shifrat, ndërsa më pas shënuan Dolberg dhe Neres për rezultatin përfundimtar 3-1.

Ndërkohë, Feyenoordi i Rotermadit arriti një fitore të thellë 5-1 me Rodan në stadium “De Kuip”. Jorgensen zhbllokoi takimin pa kaluar një minutë lojë, ndërsa tre minuta më vonë dyfishoi Toonrstra. Në fillim të pjesës së dytë shkurtoi përkohësisht diferencën Gustafson, por vetëm kaq, sepse në minutat e mbetura Feyenoordi donimoi totalisht, duke shënuar edhe tre gola të tjera me Jorgensen dhe Berghuis, që e mbyllën sfidën me nga një dygolësh. Në takimet e tjera Groningen fitoi 4-0 me Spartën e Roterdamit, ndërsa Venlo – Heracles përfundoi 3-1. Eredivisie kryesohet nga PSV me 46 pikë, ndjek Ajax me 41 pikë, ndërsa Feyenoordi vazhdin të jetë i distancuar nga kryesuesit me vetëm 32 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency