Eredivisie

Ajaxi rigjen fitoren me Heerenveenin, -7 nga PSV Eindhoveni

Një javë pas humbjes së papritur në fushën e Vitesses Ajaxi i Amsterdamit iu imponua me rezultatin e thellë 4-1 Heerenveenin në “Amsterdam Arena” duke përfituar edhe nga humbje e thellë 5-0 e një dite më parë e PSV-së në fushën e Willem II. Pjesa e parë u mbyll 1-1, pasi golit të De Light iu përgjigj talenti norvegjez Odegaard. Gjithsesi “harkëtarët” shënuan edhe tre gola të tjerë në fraksionin e dytë me autorë Tagliafico, van de Beek dhe Neres. Tashmë diferenca mes Eindhovenit dhe Ajaxit është 7 pikë.

Në takimet e tjera Feyenoordi mposhti 2-1 Alkmaarin, Utrechti shkatërroi 5-1 Vitessen, ndërsa Groningeni fitoi 2-0 me Zwollen.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency