Eredivisie

Ajaxi rikthehet te fitorja, mposht me goleadë Den Haag

Ajax rikthehet tek suksesi në Eredevise me “harkëtarët” që fituan me rezultatin e thellë 5-1 në transfertë përballë Den Hag. Një sukses më se i merituar për skuadrën e Erik Ten Hag, të cilët e dominuan kundërshtarin përgjatë të gjithë 90-minutëshit.

Në minutën e 36′, vendasit surprizuan Ajaxin teksa arritën të kalonin në epërsi me anë të El Kajati, por festa nuk zgjati shumë, pasi klubi nga Amsterdami riktheu baraspeshën me Van De Beek. Ndërsa sulmuesi Dusan Tadiç bëri që pjesa e parë të mbyllej me avantazhin e Ajaxit, me serbin që u tregua i saktë nga pika e bardhe e penalltisë.

Pjesa e dytë u fokusua e gjitha në portën e Ado Den Hag, me “harkëtarët” që realizuan edhe tre herë të tjera. Në të 74-ën Ziech dhe 4 minuta pas tij Dolberg realizon të 4 për të tijtë. Për ta mbyllur në mënyrën më të mirë këtë sfidë, u kujdes edhe njëherë tjetër Ziech në minutën e 83-të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency