Eredivisie

Ajaxi s’di të ndalet, merr fitoren e 10-të dhe kryeson i qetë

Ajaxi vazhdon të kryesojë i qetë renditjen në Eredivisie, teksa koleksionoi një tjetër fitore, 4-2 në transfertë kundër Zwolles. Një fitore e thjeshtë për “harkëtarët”, të cilët e nisën sfidën me presing dhe pas vetëm 6 minutash gjetën golin e avantazhit me Promes.

Në minutën e 11-të, i njëjti lojtar do të shfaqej sërish si protagonist, duke dyfishuar shifrat për Ajaxin. Vendasit ishin të pafuqishëm për të reaguar, teksa në të 20-ën Neres i dhuroi sërish festë klubit nga Amsterdami. Në minutën e 35-të, Zwolle reagoi me Hamer.
Në pjesën e dytë, vendasit u shfaqen disi më agresivë në lojën e tyre dhe në minutën e 62-të, Saymak ngushton diferencën. Ajaxi e pa vetën në vështirësi, pasi vendasit kërkuan golin e barazimit, ndërsa nuk munguan as momentet e tensionit mes lojtarëve. Sidoqoftë, për t’i venë vulën sfidës, u kujdes braziliani Neres, i cili shënoi golin e katërt dhe të dytin personal.

Kështu Ajaxi vazhdon të ruajë kreun tashmë në kuotën e 32 pikëve, ndërsa Zwolle qëndron në vendin e 14-të me 10 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency