Eredivisie

Ajaxi shumë pranë titullit, fiton me përmbysje ndaj Heerenveen, “buzëqeshin” edhe PSV e Feyenoord!

Fitorja e 4-t radhazi për Ajaxin në Eredivisie që mposhti 2-1 me përmbysje në transfertën e Abe Lenstra Stadion, Heerenveenin. Një sukses i harkëtarëve të cilët ruajtën diferencën prej 11 pikësh ndaj PSV-së së vendit të dytë , dhe 6 javë para fundit të sezonit skuadra e Ten Hag është shumë pranë titullit pasi ka edhe një ndeshje më tepër për të luajtur. Në minutën e 27-të Van Bergen kaloi në epërsi Heerenveen-in por avantazhi i vendasve zgjati vetëm 9 minuta pasi në të 36-ën Dusan Tadic me një 11-metërsh kthehu baraspeshën.

Golin e fitores dhe të 3 pikëve për skuadrën nga Amsterdami e realizoi sulmuesi kryesor Sebastian Haller në minutën e 61-të pas asistit që mori nga Martinez. Për sulmuesin nga Bregu i Fildishtë i transferuar në merkaton e dimrit te Ajax, ky ishte goli i 7-të në Eredivisie. Bëri detyrën edhe PSV Eindhoven që mposhti 3-0 në shtëpi Hercales në një ndeshje të zgjidhur shumë shpejt nga skuadra e Roger Schmidt. Malen i dha epërsinë PSV-së në minutën e 9-të, ndërkohë që Dumfries dyfishoi shifrat në të 21-ën. Golin e 3-të për skuadrën nga Eindhoveni e realizoi Ihattaren në minutën e 92-të. U rikthye te suksesi edhe Feyenoord që mposhti 2-0 Fortuna Sittard.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency