Eredivisie

Ajaxi “tërmet 8-ballësh” ndaj Grafschap, presion PSV-së

Ajaxi i Amsterdamit arriti një fitore të frikshme 8-0 në “Johan Cruijff Arena” kundër Grafschap, duke rikthyer diferencën prej 2 pikësh me PSV Eindhovenin, që një ditë më parë mposhti 0-4 Heracles. Dy lojtarë të “harkëtarëve”, Blind dhe Ziyech shënuan nga një tregolësh, ndërsa listës që atyre që tundën rrjetën iu shtuan Tadic dhe Mazraoui. Në fakt ishin këta të fundit ata që realizuan dy gola e parë për Ajaxin.

Interesant fakti që si Ajaxi ashtu edhe PSV kanë të njëjtin golaverazh pas 16 javëve të para, 56-7, ndonëse diferenca është 2 pikë në favor të PSV-së.

Në takimet e tjera, Heerenveeni u mposht 2-3 nga Utrechti, ndërsa Groninegn – FC Emmen përfundoi 1-2

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency