Futboll

Ajeti, gol në sytë e Vladimir Petkovic

Dy gola në tre ndeshje te luajtura. Albian Ajeti po kalon një moment të artë në Superligën Zvicerane. Sulmuesi 20-vjeçar realizoi golin e fitores në sfidën e vështirë ndaj Loganos, duke i dhuruar tre pikë të arta skuadrës së St. Gallen. Në minutën e 83-të të takimit, Ajeti u shkëput në thellësi të sulmit duke e ndalur topin në rrjetë. Një realizim me shumë peshë për talentin shqiptar që konfirmon momentin pozitiv pasi edhe 10 ditë më parë ai arriti të realizonte një prej dy golave të suksesit ndaj Sionit.

Gjatë sfidës së fundit, i pranishëm në stadium ishte edhe trajneri i Kombëtares së Zvicrës, Vladimir Petkovic dhe sipas gazetës “Blick”, trajneri me origjinë boshnjake është i interesuar ta afrojë talentin me skuadrën helvete. Në intervistën dhënë për ndeshjes, Ajeti u përgjigj me diplomaci duke theksuar se ai mendon të bëjë sa më mirë punën në fushën e lojës dhe nuk kishte asnjë ide për praninë e Petkovic në stadiumin e Luganos. Aktualisht, Ajeti është një nga lojtarët më të kërkuar në merkaton zvicerane, ndërsa interes për të ka shfaqur edhe SPAL në Itali që synon ta transferojë brenda merkatos verore.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency