Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ajeti refuzon sërish Tiranën, firmos për 2 vite në Itali

Arlind Ajeti ka nisur një aventurë të re në Itali. Mbrojtësi i lindur në Zvicër, ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Pordenonen, ekip që nuk ia doli të qëndrojë në Serie B dhe sezonin e ri do të garojë në divizionin e tretë të futbollit italian.

28-vjeçari, autori i 20 ndeshjeve dhe një goli me kombëtaren shqiptare, ishte pjesë e Padovës në sezonin e fundit, duke regjistruar 22 ndeshje dhe një gol. Me Padovën arriti deri në duelet “play-off”, duke dështuar vetëm në finalen kundër Palermos për një biletë në Serie B.

Pordenone do të jetë skuadra e gjashtë italiane për lojtarin dardan, i cili më parë ka veshur fanellat e Torinos, Frosinones, Crotones, Reggianës dhe Padovës.

Futbollist me aftësi të njohura mbrojtëse, strukturë të rëndësishme fizike, forcë të madhe dhe një përvojë prestigjioze ndërkombëtare”, cilësohet Ajeti nga klubi i ri.

Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare pati oferta edhe nga Tirana, por refuzoi për të dytin sezon bardheblutë dhe zgjodhi të qëndrojë në Itali.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...