Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Akoma keni dyshime për më të mirin”, Simeone: Pas Botërorit, çfarë të bëjë më shumë Messi?!

Diego Simeone, trajner i Atletico Madrid është një nga ata që nuk ka aspak dyshime apo ndrojtje t’i përgjigjet pyetjes se cili është lojtari më i mirë në botë. “El Cholo”, e theksoi edhe njëherë tjetër se Messi është më i miri dhe sipas tij, pas Botërorit të fituar me Argjentinën, për këtë temë nuk duhet të ketë më debat.

“Cili është lojtari më i mirë në botë? Është e thjeshtë, Messi. Sapo është shpallur Kampion i Botës, çfarë tjetër duhet të bëjë?”, u shpreh Simeone që preferoi t’i përgjigje shkurt dhe në mënyrën më konkrete të mundshme pyetjeve rreth Messit.

Lexoni edhe:

Kujtojmë se së fundmi mbi suksesin e Argjentinës në Katar, u ngritën shumë dyshime nga ish-trajneri i Holandës, Louis Van Gaal i cili theksoi se Botërori ishte i vendosur dhe se atë duhej ta fitonte kombëtarja amerikano-latine si një shpërblim për Messin.

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...