Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Akord për 60 milionë €/ Tjetër mbrojtës për Tuchel, Chelsea fiton garën me Barçën

Chelsea ka fituar konkurrencën me Barcelonën për shërbimet e Jules Kounde. Qendërmbrojtësi i Sevillas do të vijojë karrierën në “Stamford Bridge”, teksa klubi anadaluzian do të përfitojë rreth 60 milionë euro nga shitja e tij.

23-vjeçari, i cili mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë, ka zhvilluar paraqitje pozitive në 3 sezonet e fundit me Sevillan, ndërkohë që vitin e kaluar debutoi me kombëtaren e Francës.

Ofertë zyrtare nga Barcelona nuk ka, Kounde ishte i gatshëm të transferohej në “Camp Nou” ose te Chelsea, por klubi i Premier League ka vepruar më shpejt dhe ka bindur drejtuesit e Sevillas me ofertën e tyre.

“Blutë e Londrës” kanë gjetur edhe marrëveshjen me agjentin e mbrojtësit sa i përket kushteve personale. Tani pritet vetëm zyrtarizimi i kalimit të tij në ishull, ndërkohë që Tuchel siguron një tjetër qendërmbrojtës cilësor pas senegalezit Koulibaly.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...