Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Aksident i rëndë në F1/ Përplasja e frikshme e Russell, përmbyset makina e Zhou

Çmimi i Madh i Britanisë është ndërprerë që në nisjen e saj pas një aksidenti të rëndë ku u përfshinë disa pilotë, plot 5, me pilotin e Alfa Romeo, Zhou makina e të cilit u rrokullis dhe përfundoi me kokë poshtë. Makina e Zhou Guanyu u kthye përmbys dhe ka përfunduar nga pista jashtë mureve mbrojtës e përmbysur pas një incidenti me George Russell.

Rusell u pa të dilte nga makina dhe që ishte në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa sa i përket Zhou, për pilotin e Alfa Romeo nuk u dhanë pamje për të kuptuar gjendjen e tij, megjithatë nga organizatorët e garës u theksua se ai është në gjendje të mirë, por duhet të marrë trajtim të menjëhershëm mjekësor.

Në këtë aksident u përfshinë shumë makina dhe si rrjedhojë gara u ndalua pa u komunikuar ende se kur do të rifillojë. Theksojmë se kjo në pistën e Silvestone, është gara e 10-të e Formula 1 2022.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...