Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Aksident tragjik, ndahet nga jeta mbrojtësi i Padovës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku mbrojtësi i U-17 të Padova-s, Manuel Lorenzo Ntube, raportohet se ka humbur jetën në një aksident me makinë.

Në një postim të bërë publik nga Padova, mësohet vetëm që lojtari pati një fat tragjik, duke vdekur në një moshë shumë të re.

“Padova është në zi për vdekjen tragjike të Manuel Lorenzo Ntube, mbrojtësit të sektorit tonë të të rinjve, U-17, të cilit iu ndërpre jeta mbrëmë në një aksident tragjik automobilistik. I gjithë klubi me tifozët e tij është krah familjes dhe miqve të Manuelit në këtë dhimbje të madhe.”-shkruhet në reagimin e Padovas.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...