Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Aksidenti me tramvajën, kush e kishte fajin? Immobile këmbëngul: Kalova me jeshile!

Mëngjesin e datës 16 prill një aksident pranë stadiumit Olimpico në Romë, përfshiu sulmuesin e Lazios, Ciro Immobile dhe një tramvajë. Mjeti Land Rover i futbollistit u përplas me tramvajin teksa nga impakti mbeten të plagosur lehtë 12 persona ndërsa edhe vetë Immobile me fëmijët e tij përfundoi në spital.

Për fat të mirë, askush nuk pati pasoja të rënda ndërsa vijon çështja për të kuptuar se i kujt ishte faji. Autoritetet janë në dyshim, teksa asnjë prej protagonistëve, Immobile dhe shoferi i tramvajit nuk e pranojnë fajin. Sulmuesi edhe në deklaratën e fundit këmbëngul se ka kaluar semaforin me ngjyrën jeshile ndërsa thekson se nëse nuk do ta kishte mendjen, atëherë as nuk do të kishte pasur mundësinë për të frenuar.

Lexo edhe:

Po ashtu edhe shoferi i tramvajës konfirmon se kaloi me jeshile, ndërsa autoritetet për momentin kanë përjashtuar mundësinë që semaforët të ishin jashtë funksionit. Çështja do të vijojë ndërsa nuk do të ketë masë penale për dy shoferët e përfshirë teksa janë kompanitë e sigurimeve që do të kompesojnë dëmet materiale,

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...