Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Aktivizimi i portierit Lopez, Granada e Uzunit përjashtohet nga Kupa e Mbretit

Granada është përjashtuar nga Kupa e Mbretit pas aktivizimit të portierit Adrian Lopez, i cili nuk ishte i federuar.

Granada fitoi me rezultatin 0-3 në transfertën e Arosa-s të enjten e kaluar në Kupën e Mbretit, megjithatë klubi ku luan sulmuesi i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni u përjashtua nga Federata Spanjolle e Futbollit, pasi theu rregullat.

Lexo edhe: 

Pas vendimit të federatës spanjolle, Arosa mori fitoren 3-0 në tavolinë dhe kaloi në raundin tjetër të Kupës së Mbretit, ndërsa Granada e mbylli rrugëtimin.

 

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...