Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Akuza e Emiljano Çelës: Lojtarë mosmirënjohës, u gënjyen nga dy-tri telefonata

Emiljano Çela akuzon lojtarë e tij për neglizhencë në sfidën e humbur ndaj Laçit. Ai zbuloi se disa futbollistë e kanë mendjen për të ikur, edhe pse sezoni nuk ka përfunduar.

“Mendoj që rotacioni nuk ishte si nevojë e rezultatit, nuk ka lidhje rotacioni. Lojtarët që u futën kanë luajtur shpeshherë gjatë kampionatit në formacionin e parë. Karakaçin dhe Kainën i futëm në pjesën e dytë. Rezultoi e suksesshme strategjia, por u prish çdo gjë pas dy golave të Laçit.”

Akuza për lojtarët: “Lojtarët nuk po respektojnë veten, mua dhe klubin. Është e pakuptimtë të kenë këtë lloj neglizhence dhe të sillen në këtë mënyrë me mua dhe klubin.”

Qëndrim mosmirënjohës: “Këta lojtarë duhet të kuptojnë diçka: nëse një futbollist ka cilësi, këtë ta vë në pah shpirti i garës dhe grinta. Ndryshe je i dobët. Nuk mendoj se është kjo, janë çështje të tjera. Shumë shpejt këta lojtarë kanë nisur kontaktet me klubet e tjera. Është mungesë respekti. Duhet të dinë që falë këtij klubi dhe falë kësaj fanelle i kanë marrë ato dy-tri telefonata. Janë treguar të vegjël, duhet të ekzistojë edukata e punës, ndryshe kalon te mosmirënjohja.”

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...