Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Akuza të rreme për përdhunim, dënohet avokati që kishte ideuar shantazhin ndaj Balotellit

Gjykata e Vicenzës dënoi me 2 vjet e 3 muaj avokatin Roberto Imparato me akuzën e tentativës për zhvatje, i cili gjithashtu do të duhet të paguajë 80 mijë euro si dëmshpërblim për dëmin ndaj Mario Balotellit.

Sipas raportimeve të medieve italiane, sulmuesi kishte rënë viktimë e një shantazhi, të orkestruar nga avokati dhe një vajzë 22-vjeçare.

Lexo edhe:

Personat në fjalë kërkonin 100,000 euro në këmbim, ndërsa akuzonin se Balotelli kishte përdhunuar të renë, e cila në atë kohë thoshte se kishte qenë 17 vjeçe.

Megjithatë pas verifikimeve, rezultoi që këto akuza ishin të rreme dhe kishin si synim zhvatjen e italianit.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...