Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Akuzohet për ngacmim seksual, Dani Alves do të dëshmojë si i ndaluar në gjykatë

Dani Alves do të dëshmojë me statusin e të arrestuarit këtë të premte për shkak të sulmit të dyshuar seksual për të cilin akuzohet, ngjarje që ndodhi më 30 dhjetor. Mbrojtësi brazilian, në fakt, ka mohuar çdo përfshirje në këtë ngjarje që më 5 janar, para gjykatësit.

Gruaja, që dyshohet se ka marrë sulmin seksual, ka raportuar se është sulmuar në klubin e natës Sutton, në Barcelonë.

E dëmtuara e ka bërë në moment denoncimin, por kur mbërriti policia, Alves nuk ndodhej më në vendngjarje.

Dani Alves u kthye në Meksikë për të stërvitur me klubin e tij aktual, Pumas. Lojtari brazilian luajti ndeshjen e fundit të skuadrës meksikane më 8 janar, duke dhënë një asist në fitoren e ekipit të tij. “Kërkoj vetëm SHËNDET këtë vit, që të vazhdoj të bëj atë që dua”, ka shkruar futbollisti.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...