Angli

Akuzohet për përdhunim dhe kërcënim për vrasje, shtyhet sërish vendimi për Mason Greenwood

Pas seancës gjyqësore të zhvilluar ditën e enjte, lirimi me kusht për Mason Greenwood është zgjatur më tej, duke shtyrë kështu një vendim përfundimtar për të. Sulmuesi i Manchester United u arrestua nën akuzën për përdhunim, sulm dhe kërcënime për vrasje më 30 janar. 20-vjeçarit i është zgjatur lirimi me kusht ndërsa ende vazhdojnë hetimet për këtë çështje.

Anglezi mbetet i pezulluar nga United, me klubin që nuk do ta rikthejë sulmuesin pa përfunduar të gjitha procedurat hetimore.

“Pas një seance dëgjimore dje (e enjte 23 qershor 2022), një 20-vjeçar i arrestuar nën dyshimin për përdhunim, sulm dhe kërcënim për vrasje të dielën më 30 janar 2022 mbetet në lirim me kusht”,- thuhet në një deklaratë të policisë së Mançesterit, duke iu referuar, sipas raportimeve të medieve britanike, Mason Greenwood.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency