Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Akuzohet për përdhunim dhe kërcënim për vrasje, shtyhet sërish vendimi për Mason Greenwood

Pas seancës gjyqësore të zhvilluar ditën e enjte, lirimi me kusht për Mason Greenwood është zgjatur më tej, duke shtyrë kështu një vendim përfundimtar për të. Sulmuesi i Manchester United u arrestua nën akuzën për përdhunim, sulm dhe kërcënime për vrasje më 30 janar. 20-vjeçarit i është zgjatur lirimi me kusht ndërsa ende vazhdojnë hetimet për këtë çështje.

Anglezi mbetet i pezulluar nga United, me klubin që nuk do ta rikthejë sulmuesin pa përfunduar të gjitha procedurat hetimore.

“Pas një seance dëgjimore dje (e enjte 23 qershor 2022), një 20-vjeçar i arrestuar nën dyshimin për përdhunim, sulm dhe kërcënim për vrasje të dielën më 30 janar 2022 mbetet në lirim me kusht”,- thuhet në një deklaratë të policisë së Mançesterit, duke iu referuar, sipas raportimeve të medieve britanike, Mason Greenwood.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...