Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Al-Ahli prezanton trajnerin e ri, firmos për tre sezone me ishin e Salzburg

Matthias Jaissle është zyrtarisht trajneri i skuadrës së Al-Ahli.

35-vjeçari gjerman ka pranuar ofertë e klubit nga Arabia Saudite, me të cilin ka firmosur për tre sezone.

 

Lexo edhe:

Lajmin e ka bërë publik vetë Al-Ahli, që ka prezantuar kreun e stolit deri në 2026-ën.

Kështu Jaissle largohet nga Salzburg për të nisur një eksperiencë të re me klubin saudit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...