Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Al Khelaifi: Duam t’i mbajmë Messin, Mbappen dhe Ramos, por kemi një sy te akademia

Al Khelaifi hedh sytë nga Italia
Al Khelaifi hedh sytë nga Italia

E ardhmja e Lionel Messit, Kylian Mbappe dhe Sergio Ramos te Paris Saint-Germain është gjithmonë në çështje diskutimi kudo.

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, zgjodhi të flasë pikërisht për këtë temë së fundi dhe theksoi se klubi parizien dëshiron që t’i ketë në skuadër të tre këta emra të mëdhenj.

Lexo edhe:

“Të gjithë duan të dinë se çfarë do të ndodhë, ne jemi të përqendruar që ata të vazhdojnë të luajnë me ne, të shohim nëse mund t’i bëjmë gjërat në mënyrën e duhur. Nuk do të gabojmë. Por tani është gjithashtu fokusi themelor te sezoni dhe tek talentet tanë më të rinj. Akademia është e rëndësishme, ne do të investojmë në të”-tha Al Khelaifi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...