Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Al Khelaifi: E doja Donnarumma-n te PSG-ja 2-3 vjet para ardhjes së tij, ndër më të mirët në botë

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al Khelaifi ka dhënë një intervistë për mediet italiane, në prag të ndeshjes së Champions League ndaj Milanit që luhet sonte në “San Siro”, ku ka folur edhe për Gigio Donnarumma, duke iu rikthyer transferimit të portierit në Paris.

Ai theksoi se e kishin dëshiruar kalimin e Donnarummas te PSG-jë rreth 3 vite përpara se të ndodhte.

Lexo edhe: 

“Gigio është ndër portierët më të mirë në botë, ai është ende i ri, shumë profesionist, një person fantastik. Kur nënshkroi për ne ai fitoi kampionatin Evropian me Italinë si lojtari më i mirë, një gjë e pabesueshme për një portier. U përpoqa ta afronim dy ose tre vjet më pare seç erdhi. Ajo që bëri me Milanin është e pabesueshme. Kam respekt të madh për të dhe për Milanin“-deklaroi Al Khelaifi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...