Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Al-Khelaifi: Ekipi i bashkuar ia doli, fitimi i titullit të 12-të është i veçantë!

Al Khelaifi hedh sytë nga Italia
Al Khelaifi hedh sytë nga Italia

Paris Saint-Germain është kampion i Francës për herë të 12-të në histori.

Pas barazimit 3-3 të së shtunës ndaj Le Havre, skuadra e Luis Enrique festoi titullin kampion falë humbjes në Monaco-s 3-2 në transfertën e Lyon-it të dielën.

Lexo edhe: 

Duke reaguar pas sigurimit nga ana matematikore të titullit kampion, Presidenti i PSG-së Nasser Al-Khelaifi shprehu kënaqësinë e tij: “Të fitosh kampionatin është fantastike, por fitimi i Ligue 1 për herë të 12-të është edhe më i veçantë. Urime të gjithë lojtarëve, trajnerit tonë Luis Enrique dhe stafit të tij, si dhe gjithë anëtarëve të klubit. Që nga fillimi i sezonit, skuadra ka qenë shumë e bashkuar. Të mos harrojmë tifozët, të cilët ishin të jashtëzakonshëm dhe na qëndruan pranë në çdo situatë. Ne do ta shijojmë këtë moment si familje dhe gjithashtu do të vazhdojmë të punojmë shumë, ndeshje pas ndeshjeje, deri në momentin e fundit të sezonit”.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...