Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Al-Khelaifi gati për sfidën ndaj Dortmund: Nesër përfaqësojmë PSG-në, Parisin dhe Francën!

Al Khelaifi hedh sytë nga Italia
Al Khelaifi hedh sytë nga Italia

Këtë të martë Paris Saint-Germain do të presë në “Parc des Princes” skuadrën e Borussia Dortmund për takimin e dytë të gjysmëfinaleve të Champions League, me përballjen e parë mes tyre që u mbyll me fitoren 1-0 të gjermanëve.

Duke folur për mediet në prag të këtij takimi presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi theksoi se ka besim, por sërish nuk duhet tepruar, në mënyrë që lojtarët të jenë totalisht të përqendruar.

Lexoni edhe:

“Unë kam besim, por jo shumë. Shumë besim nuk është i mirë. Lojtarët janë të përqendruar. Është gjysmëfinale e Champions League dhe është e pamundur të jesh shumë i sigurt. Nuk duhet të harrojmë se ata janë shumë të rinj, më të rinjtë në gjysmëfinalet e Champions League. Nesër do të përfaqësojmë PSG-në, Parisin, por edhe Francën dhe të gjithë tifozët tanë në mbarë botën”-deklaroi Al-Khelaifi.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...