Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Al Khelaifi kërcënon me largim: Ikim nga Parisi nëse nuk na japin “Parkun e Princave”

Që prej kalimit në pronësinë e Al Khelaifit, PSG-ja ka njohur një periudhë të artë në futbollin francez dhe jo vetëm, duke sjellë në “parkun e Princave” emra të mëdhenj të futbollit.

Megjithatë pikërisht stadiumi është shndërruar në një mollë sherri dhe mund të sjellë largimin e sheikut nga kryeqyteti francez, teksa ka qenë vetë ky i fundit që ka kërcënuar hapur bashkinë e Parisit.

Në një deklaratë, Al Khelaifi tha se nuk do të investojë në merkaton e dimrit, pasi synon që të blejë stadiumin ku luan PSG-ja dhe shkoi më tej, duke kërcënuar me largim, nëse bashkia nuk ia shet impiantin e njohur.

“Në janar nuk do të investojmë në merkato, pasi kemi një ekip shumë të mirë dhe do të provojmë t’i shkojmë deri në fund Ligës së Kampionëve. Ne kemi në plan të blejmë stadiumin, pasi bashkisë nuk i bëhet aspak vonë për të dhe nuk investon. Kemi formuluar propozimin tonë dhe presim përgjigjen e bashkisë. Nëse nuk e blejmë stadiumin, atëherë nuk e kemi aspak problem të largohemi nga Parisi”, tha Al Khelaifi, duke dërguar një mesazh të qartë për bashkinë e Parisit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...